Winrar Setup Arşivi Yapmak sfx

Bu yazımızda bir çok programın kurulumunda rastlamış olduğumuz setup arşiv oluşturmayı öğreneceğiz. Bunun bize ne gibi yararı olacak şöyle örneğin bir program yazdık yada otomatik bir işlem yapmak istiyoruz bunu bir kurulum haline dönüştürmemizi sağlıyor.
Bu işlemi yaparken arşiv oluşturacağımız dosyaları bir klasörde topluyoruz. Klasör içinde klasör olabilir burada bir sınır yok. Şimdi yapmamı gereken işlem şu , bu klasörü sağ tıklayıp arşive ekle butonuna basıyoruz. Karşımıza alltaki ekran gelecektir. Bu ekranda sfx arşivi oluştur seçeneğini işaretliyoruz ve ardından tamam butonuna basıyoruz.

Winrar ile setup arşivi oluşturmak sfx

ile oluşturmak sfx

İşlem tamamlandığında yapmış olduğumuz klasör ismiyle bir exe dosyası olacaktır. Bunu tıklayarak kurulumu yapabilirsiniz.

14.08.2010 Tarihli Düzenleme – Klasör seçme

Bir kaç arkadaşın sorusu üzerine konuya bir kaç bilgi daha eklemek istedim. Arkadaşların sorunu şu biz bu dosyayı çalıştırdığımızda açılan dosyaları istediğimiz bir yerde yada klasörde açmak istiyoruz. Hemen bunu anlatalım. Anlatımda üstteki kısma kadar gelin buradaki ayarları yaptıktan sonra üstteki butonlardan gelişmiş seçeneğini seçin ve allta resimdeki seçenekleri uygulayın

Winrar sfx oluşturma

Winrar sfx oluşturma

Umarım faydalı olur

8,870 total views, 1 views today

(Visited 320 times, 28 visits today)

Volkan Koç

Visual Studio c#.net , Visual Basic. Net , Html , php , action script 3 dillerini biliyor. Kişiye özgü takip , otomasyon , muhasebe , stok takip programları yazılır. İletişim :volkankoc2000@gmail.com

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

You may also like...