Winrar Setup Arşivi Yapmak sfx

Bu yazımızda bir çok programın kurulumunda rastlamış olduğumuz setup arşiv oluşturmayı öğreneceğiz. Bunun bize ne gibi yararı olacak şöyle örneğin bir program yazdık yada otomatik bir işlem yapmak istiyoruz bunu bir kurulum haline dönüştürmemizi sağlıyor.
Bu işlemi yaparken arşiv oluşturacağımız dosyaları bir klasörde topluyoruz. Klasör içinde klasör olabilir burada bir sınır yok. Şimdi yapmamı gereken işlem şu , bu klasörü sağ tıklayıp arşive ekle butonuna basıyoruz. Karşımıza alltaki ekran gelecektir. Bu ekranda sfx arşivi oluştur seçeneğini işaretliyoruz ve ardından tamam butonuna basıyoruz.

Winrar ile setup arşivi oluşturmak sfx

ile oluşturmak sfx

İşlem tamamlandığında yapmış olduğumuz klasör ismiyle bir exe dosyası olacaktır. Bunu tıklayarak kurulumu yapabilirsiniz.

14.08.2010 Tarihli Düzenleme – Klasör seçme

Bir kaç arkadaşın sorusu üzerine konuya bir kaç bilgi daha eklemek istedim. Arkadaşların sorunu şu biz bu dosyayı çalıştırdığımızda açılan dosyaları istediğimiz bir yerde yada klasörde açmak istiyoruz. Hemen bunu anlatalım. Anlatımda üstteki kısma kadar gelin buradaki ayarları yaptıktan sonra üstteki butonlardan gelişmiş seçeneğini seçin ve allta resimdeki seçenekleri uygulayın

Winrar sfx oluşturma

Winrar sfx oluşturma

Umarım faydalı olur

5,734 total views, 2 views today

(Visited 112 times, 19 visits today)

Volkan Koç

Visual Studio c#.net , Visual Basic. Net , Html , php , action script 3 dillerini biliyor. Kişiye özgü takip , otomasyon , muhasebe , stok takip programları yazılır. İletişim :volkankoc2000@gmail.com

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

You may also like...

 • MehmeT

  Çok saolun.Sonunda dosya sıkıstırmayı öğrendim.

 • admin

  Rica ederim bizi sık sık takip ederseniz yeni yazılarımızdan da faydalanmış olursunuz.

 • bugra

  lutfen bana bı yardım edın yaptım ama ıse yaramadı su gunler kuzenlerıme oyun verıcem kucultup ama yapamıyorum lutfen msnıme msj atın exel_bugra@hotmail.com

 • admin

  işleminizi halletmek için msn adresinizi ekledim kısa süre içinde sizinle temas kurup sorununuzu çözeceğiz.

 • çiğdem

  cd deki klasörleri sağ tıklayıp arşive ekle dedim fakat şimdi ne cd de ne de pc de bulamıyorum lütfen yardım edin cd boş gözüküyor dosyalarım silindi mi?

 • admin

  Bir cd deki bilgileri sıkıştırmak istiyorsak bunu cd içinde yapamayız. Çünkü cdler yazmaya karşı kapalıdırlar. Bu işlemi yapabilmek için öncelikle dosyaları bilgisayarınıza kopyalayın ardından sıkıştırma işlemini yapınız.

  Diğer şekilde yaptığınızı ve dosyayı bulamadığını söylüyorsunuz. Oluşturulmuş olan dosya muhtemelen temp klasörü içindedir. Eğer adını biliyorsanız windowstaki arama konsolu yardımıyla arama yapıp dosyanızı bulabilirsiniz.
  Takıldığınız yer var ise tekrar sorabilirsiniz

 • hasan

  kardeş eline sağlık da bunu biliyorum da şunu sormak istiyorum mesela ben sfx deki dosyaların belirli dosyalara otomatik gitmesini nasıl ayarlarım browserden seçmeden seçsemde zaten hepsi aynı yere gitmeden şimdiden teşekkürler.

 • kerim

  hedef klasörü nasıl ayarlayabiliriz yani arşiv masaüstündeyken açınca hedef klasör yerinde program files yazmasını istiyorsak

 • Merhabalar sorunuz üzerine istemiş olduğunuz bilgiye cevap olarak yazıda bir bölüm daha ekledim 14.08.2010 yazan yerden itibaren istediğiniz bilgiyi resimli olarak ekledim. Bizi tercih ettiğiniz için tekrar teşekkür ederiz.

  Takıldığınız noktalarda çekinmeden soru sorabilirsiniz

 • anlatımda yeni eklemeler yapıldı ve sorunuzun cevabı eklendi

 • asım selvi

  saolun herszaman gerekli site

 • teşekkürler