WhatsApp Satıldı

Satıldı

Evet arkadaşlar milyonlarca kişinin sohbet , fotoğraf ve video paylaşımı yaptığı whatsapp facebook tarafından satın alındı. Yaklaşık olarak 450 milyon üyesi olan mesajlaşma yazılımı whatsapp bundan böyle facebook bünyesinde olacak. Yatırımcılara göre oldukça önemli olan bu satın alma işlemi sayesinde facebook rakiplerinin kendilerini yaklaşması bile engellemiş oldu.

whatsapp

whatsapp

Yapılan açıklamalara göre WhatsApp satınalma bedeli olarak 16 milyar dolar gibi oldukça yüksek bir rakama satın alındı. Yapılan anlaşmaya göre öncelikle 4 milyar dolar nakit kalan kısım ile hisse senedi olarak ödenecek.

WhatsApp Kurucusu ve CEO’su Jan Koum yönetim kuruluna katılacak. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg WhatsApp ın şirket bünyesinde aynen hizmetlerine devam edeceğini açıkladı.

Sonuç olarak bakılacak olursa facebook üye sayısını bir anda 450 milyon kadar attırmış oldu. Ve yepyeni reklam gelirleri ile dolu başarılı bir satış gerçekleştirdi. Son olarak şuna da değinmek gerekirse facebooktan hoşlanmayıp WhatsApp kullannan kişiler diğer tictoc ,line gibi diğer paylaşım programlarına yönelebilirler…

4,198 total views, 3 views today

(Visited 77 times, 1 visits today)

Volkan Koç

Visual Studio c#.net , Visual Basic. Net , Html , php , action script 3 dillerini biliyor. Kişiye özgü takip , otomasyon , muhasebe , stok takip programları yazılır. İletişim :volkankoc2000@gmail.com

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

You may also like...