Ubuntu’ya Geçin, Hemen Bugün Canonical destek servisi ile

, 31 Temmuz’da yayınladığı bir basın bülteni ile hem kişisel kullanım için hem de küçük ticari işler için kullanılabilecek olan destek servislerini kamuoyuna duyurdu. Bu destek servisi ile Microsoft Windows veya Apple Macintosh’tan Ubutu işletim sistemine geçişler bir hayli kolaylaşmış olacak. Hem kişisel bilgisayarlar hem de sunucu ortamları için kullanılabilen Ubuntu, %100 ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olduğundan tüm dünyada milyonlar tarafından kullanılıyor. Canonical’ın bu sunduğu destek servisi ile kullanıcılar Ubuntu işletim sisteminin sağlamış olduğu tüm yararlardan faydalanabilecek. Bu sağlanan destekler, yazılım yüklemelerini, masaüstü yapılandırmalarını ve genel yardımları kapsamakta. Her paketin neleri kapsadığını aşağıda teferruatlı bir şekilde görebilirsiniz.

Canonical Birleşmiş Servisler Bölümü’nün müdürü Steve George,Canonical’ın kişisel kullanım için sunduğu destek servisi, Ubuntu’nun kullanılmasında o kadar büyük kolaylıklar ve ucuz yollar sunuyor ki ev ve iş kullanımda çok geniş kullanıcılara hitap etmeye başladık. Ubuntu, bilgisayarlarını sadece işleri için kullanan, çalışmaları sırasında can sıkıntısı istemeyen, asıl maksatları işlerini tamamlamak olan kullanıcılar için ideal bir işletim sistemiaçıklamalarında bulundu.

Canonical’ın sunduğu destek servisleri 3 paket içeriyor. Bunlar Başlangıç, Gelişmiş ve Uzman düzeyleri:

–         Başlangıç Düzeyi Servisi, çeşitli belgelerin oluşurulması, ses veya görüntü dosyalarının oynatılması, çeşitli uygulamaların çalıştırılması veya internet kullanımı gibi, yüklemelerden ve basit yapılandırmalardan oluşan işlevsel Ubuntu sistemi desteği vermekte.

–         Gelişmiş Düzeyi Servisi, Microsoft Windows veya Apple Macintosh işletim sistemlerinden belge veya ayarların aktarılması gibi işlemlerin yapılmasına yardımcı olmak amacıyla, ileri düzey kullanıcılar için oluşturulmuş bir destek servisi. Gelişmiş yüklemeler, kişisel hesaplar, masaüstü yayıncılığı gibi yardımlar da bu paket içerisinde bulunmakta.

–         Uzman Düzeyi Servisi, Ubuntu işletim sistemini ana işletim sistemi olarak kullanan tecrübeli kullanıcılar düşünülerek oluşturulmuş bir sistem. Fakat kullanıcılar ne kadar tecrübeli olsalar da, ağ yüklemelerinde, muhtelif uygulama desteklerinde, verimlilik ve ileri düzey sistem yöneticiliği ve benzeri uygulamlarda sıkıntılar yaşayabiliyorlar.

Yukarıda teferruatlı bir şekilde bahsedilen bu paketler elbette bunlarla sınırlı değil. Her bir paket aşağıdaki destekleri de içinde barındırmakta:

–         Telefon desteği

–         E-posta desteği

–         Güvenlik arttırımı

–         Ürün yükseltmeleri

–         Süreç: 1 yıl veya 3 arası

Daha teferruatlı bilgi ve ücretlendirmeler için aşağıdaki adresten Canonical Mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

http://shop.canonical.com/index.php?cPath=31_32&osCsid=14559cef877f3a77f91b4efde1a951ca

4,215 total views, 2 views today

(Visited 49 times, 2 visits today)

Volkan Koç

Visual Studio c#.net , Visual Basic. Net , Html , php , action script 3 dillerini biliyor. Kişiye özgü takip , otomasyon , muhasebe , stok takip programları yazılır. İletişim :volkankoc2000@gmail.com

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

You may also like...