Torrentten dosya indirme

ten dosya indirme

Evet arkadaşlar son zamanlarda popüler indirme sistemi olan torrent in nasıl kullanıldığını anlatan bir video hazırladım. Bilindiği gibi internetten dosya indirmek için rapid ve torrent kullanılıyor. Rapidin kullanımı kolay herkes bir şekilde bunu yapabilir fakat rapidinde bazı sınırları var premium üyeliğiniz olmadığı sürece ya bekleyeceksiniz yada ard arda dosya indirmeyecekseniz. Yada parayı bastırıp bir premium üyelik alacaksınız çatır çatır indireceksiniz. Tabi almış olduğunuz bu premium hesabıda sınırsız değil paranız ne kadar var ise o kadar aylık bir kullanıcı adınız olacak.

Yani şunu demek istiyorum ister paranız olsun ister olmasın rapidden indirmede elbette bir son olacak paranız yoksa yani. Peki parası olmayanlar bizler ne yapacağız dosya indirmekyecekmiyiz. Tabikide indiereceğiz ama farklı bir yolla torrent ile nedir bu torrent avantajları dezavantajları neler

Öncelikle torrentte alıştıktan sonra büyük dosya indirmelerinizi kesinlikle başka şekilde yapmayacağınızdan eminim. Şimdi torrente mantık şöyle işler. Torrent aracı siteler ile arama yaparsınız ve size bazı bağlantılar verir. Aynı zamanda bu bağlantılara ait bazı indirme hızları bağlantılar kullancı sayısı verir.

Torrent bu kavramlar önemlidir hızlı dosya indirebilmek için. Torrent in rapide göre bazı avantajları var neler bunlar. Öncelikle bağlantınız kesilse bilgisayarı kapatsanız yada başka bir durum oluşsa, tekrar açtığınız kaldığı yerden indirme devam edecektir. Yani yarım kalma derdi yok bir şekilde indirecektir. Bir çok torrent sitesi olduğu için bulamadığınız bir kaynağı başka torrent sitelerinde bulabilirsiniz. Neyse lafı fazla uzatmayalım.

Linki tıklayıp videoyu seyredin. Videonun alt tarafında ilerleme çubuğu bulunmaktadır. Linki tıkladığınızda ekranda bir panel dolacaktır dolunca video oynamaya başlayacaktır ve takılma olmadan video oynayacaktır.

Şunu da belirtmek gerekirse torrent paylaşımları konusunda dikkat edilmelidir. Yasal olmayan paylaşımları indirmekten mutkala kaçının. Ben burada sadece torrent in ne oldu ve nasıl dosya indirildiği konusunda bilgi verdim. Umarım bu ders sizlere yararlı olmuştur.

Anlatımda kullanılan programını buradan indirebilirsiniz

 Torrent ten dosya indirme Videolu Ders Altta

[FLASH]http://www.bidunyabilgi.com/dersler/tor.swf,700,1000[/FLASH]

Anlatımda görüntü net çıkmıyorsa bunu tıklayın daha büyük izleyin

 

 

 

6,857 total views, 4 views today

(Visited 69 times, 4 visits today)

Volkan Koç

Visual Studio c#.net , Visual Basic. Net , Html , php , action script 3 dillerini biliyor. Kişiye özgü takip , otomasyon , muhasebe , stok takip programları yazılır. İletişim :volkankoc2000@gmail.com

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

You may also like...