Symbian 2 Yol haritası get roadmaps

Google ın cep telefonları için andorid işletim sistemini duyurmasından sonra bir kaç firma tercihlerini androidden yana kullanmıştı. Hatta bu işletim sistemini destekleyen firmalar ilk telefonlarını bile ürettiler.

Nokia tarafından geliştirilen işletim sistemine rakip olan android , nokia yı kızdırmış olacak ki nokia geliştiricileri yerinde durmuyor ve hemen karşı atağa geçmişler.  Geliştiriciler yi geliştirmeye başladılar. Önümüzdeki haftalar içinde beta sürümü yayınlacak. Yeni işletim sistemi ile ne gibi yenilikler gelecek bunu zamanla göreceğiz başta nokia olmak üzere bir çok firmanın bunu kullanacağını düşünüyorum.

Nokia sadece Symbian 2 yi geliştirmekle kalmayacakmış bundan sonraki sürümleri içinde kendine bir yol haritası çizmiş. Altaki yol haritasına baktığımızda nokianın bu işi bırakacağını pek sanmıyorum. Demekki Symbian işletim sistemine çok güveniyorlar 2011 de 4 sürümünü çıkarmayı planlıyorlar. Peki bu kadar gelişmeden sonra google dururmu bence durmaz oda android sistemini geliştirmeye başlayacaktır rakibinden gelen atak çerçevesinde. Kazanan kim olur bunu kısa sürece göreceğiz.

2,588 total views, 2 views today

(Visited 52 times, 1 visits today)

Volkan Koç

Visual Studio c#.net , Visual Basic. Net , Html , php , action script 3 dillerini biliyor. Kişiye özgü takip , otomasyon , muhasebe , stok takip programları yazılır. İletişim :volkankoc2000@gmail.com

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

You may also like...