Starcraft 2 Gecikecek

Modern Warfare 2, Uncharted 2 ve Assassin’s Creed 2 gibi başı çeken oyunların bulunduğu bilgisayar oyunları piyasasında içinde bulunduğumuz dönem, belirgin şekilde düşüş gözüküyor. Hele bunların içinde bir oyun var ki tahmin ettikleri tarihte piyasaya süremeyeceklerini duyurdu. Söz konusu oyun StarCraft II’den başkası değil.
Yetkililer gecikmenin ne kadar olacağını tam olarak söylemeseler de, açıklamalardan 2010 başlangıcında olacağı tahmin ediliyor.
Bilhassa Güney Koreliler olmak üzere, tüm dünyada bulunan StarCraft II hayranlarını hayal kırıklığına uğratacak olan bu gecikme, birçok araştırmacının ve kuşkucu fanatik hayranların aylar öncesinden tahmin ettiği gibi gerçeğe dönüştü.

Activision Blizzard idarecileri tarafından yakın zamanda yapılan toplu müzakerede, maddi sıkıntılarından kaynaklanan gecikmeleri için hayranlardan özür diledi.

Battle.net çevrim içi servisi, idareciler tarafından bu gecikmenin ana sebeplerinden biri olarak gösterilirken, açıklamalarda “Son birkaç haftadır, oyuncuların Battle.net çevrim içi servislerine bağlanmalarında sıkıntıların oluşabileceği kesinleşmişti.” ifadeleri yer aldı.

Blizzard’ın planlarına göre Battle.net Starcraft II’nin mühim kısımlarında biri olarak oyun içine yerleştirilecek. Piyasaya sürüldüğü günden bu yana 11 milyon satan StarCraft gibi bir oyun, serinin ikinci kısmında da benzer başarıları yakalayabilme beklentileri içinde olduğundan, çalışmalarını titizlikle yürütmeleri gerektiğini düşünüyorlar.
Blizzard Entertainment’in çalışmalarını duyurmak ve hayranlarına daha geniş bilgiler sunabilmek için BlizzCon etkinliklerini düzenliyor. 2010 senesine kadar Blizzard fanatikleri, gözden kaçmış kısımları bu ay California’da yapılacak olan bu etkinlerinde yakalayabilirler.

İnşallah bu bekleyiş, StarCraft hayranlarının sabırlarına değer ve geliştirme kadrosuna oyunda yer alacak olan hata ve kusurların düzeltilmesi için gereken zamanı sağlar. Çünkü bu hataların oyuncular tarafından ortaya çıkarılması da neredeyse 4 ilâ 6 ay gibi bir zamana yayılıyor. Bu zamanın şu anda Blizzard kadrosunun elinde olması, kendileri için büyük bir şans, bunu iyi değerlendirmeleri gerekiyor.

Terran, Zerg, Protos ırklarının ayrı ayrı güzellikleri ve özellikleri ve bilindik kısımlarının yanı sıra fazladan özellikler de eklenerek önümüze sunulacak olan StarCraft II’yi sabırsızlıkla ve çaresizlikle bekliyoruz. İnşallah Blizzard bu bekleyişi daha fazla sürdürmeyerek, efsanevi oyunun hayranlarına tattırdıkları zulme bir an önce son verirler.

2,080 total views, 1 views today

(Visited 58 times, 6 visits today)

Volkan Koç

Visual Studio c#.net , Visual Basic. Net , Html , php , action script 3 dillerini biliyor. Kişiye özgü takip , otomasyon , muhasebe , stok takip programları yazılır. İletişim :volkankoc2000@gmail.com

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

You may also like...