Raspberry Pi 3.8 Milyon Adet Satılmış

Konuya giriş yapmadan önce Raspberry Pi nin ne olduğuna kısaca bir değinelim

Raspberry Pi Ingilterede Raspberry Pi Vakfı tarafından okullarda bilgisayar bilimini öğretmek amacılığıyla geliştirilmiş kredi kartı büyüklüğünde tek kartlı bir bilgisayardır

Evet sanırım yukarıdaki küçük açıklama ile bu cihazın hakkında bilgi sahibi olmuşuzdur. Raspberry Pi cihazı bu güne dek yapılan satış sayısı verilere göre 3.8 milyon adet olmuş. Oldukça yararlı olan bu araç sayesinde bireyler bilgisayar gereksinimi olmadan her ortamda kodlama yapabilmektedir. İngiltere tarafından bir nevi devlet meselesi olan bu cihaz sayesinde yazılım geliştirmede gençleri çekmektedir.

Raspberry Pi günümüze gelene kadar bir kaç değişik sürümleri ortaya çıktı şuan standart bilinen iki modeli bulunakta bunlar 25 dolar ve 35 dolara satılmakta , fakat sistem modüler olduğu için siz üzerine başka donanımlarda özellikler eklettirebiliyorsunuz.

Debian yada Arclinux sistemlerini çalıştırabilmekte üzerindeki sistem sayesinde python dilinde program geliştirilebilmektedir.

RasberrPi Model B + 700 MHz saat hızına sahip bir ARM işlemci özellikleri (Broadcom BCM2835 SoC Full HD multimedya uygulamaları işlemci) ve 512 MB ​​RAM, 4 adet USB portu, bir Ethernet portu, HDMI portu ve bir Kompozit Video noktası vardır.

 

 

3,469 total views, 6 views today

(Visited 82 times, 3 visits today)

Volkan Koç

Visual Studio c#.net , Visual Basic. Net , Html , php , action script 3 dillerini biliyor. Kişiye özgü takip , otomasyon , muhasebe , stok takip programları yazılır. İletişim :volkankoc2000@gmail.com

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

You may also like...