Pwn2Own 2014 İlk Gün Firefox Internet Explorer ve Safari Hacklendi

Her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen hacker ile düzenlenen yarışma bu yılda heyecanlı bir şekilde başladı. Yarışma genelinde hackerler farklı programları kırmaya ve ödülleri kapmaya çalışıyorlar. Bugün başlayan Pwn2Own 2014  te ilk gün bazı programlarda güvenlik açıkları tespit edildi.

İlk gün, yarışmacılar  güvenlik açıkları bulun Safari, Firefox, Internet Explorer, Adobe Flash ve adobe Reader programlarında güvenlik açıkları bulundu.

İlk gün sonnunda  Pwn2Own 2014 teyapılan ödemeler 400.000 $ ( 286.000 € ) . Paranın çoğu Fransız araştırma şirketi VUPEN gitti. Şirketin araştırmacıları dört açık bulduklarını belirttiler.

Hemen belirtelim ki bulunan bu güvenlik açıkları açıklanmıyor. Bu güvenlik açıklarını sadece ilgili firmalara söylüyorlar. Böylece yazılımların güvenleri arttırılmış oluyor.

Bu da şu demek oluyor bir kaç gün içinde Safari, Firefox, Internet Explorer, Adobe Flash ve adobe Reader yazılımlarında bir güncelleme gelirse bu etkinlikten olduğunu anlamak zor olmayacaktır.

pwn2ownmobile

4,004 total views, 3 views today

(Visited 45 times, 2 visits today)

Volkan Koç

Visual Studio c#.net , Visual Basic. Net , Html , php , action script 3 dillerini biliyor. Kişiye özgü takip , otomasyon , muhasebe , stok takip programları yazılır. İletişim :volkankoc2000@gmail.com

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

You may also like...