Pardusta ağ yapılandırması nasıl yapılır

Evet arkadaşlar bundan sonra her gün Pardus’ta yeni bir şeyler öğreneceğiz. Bugünkü dersimizde pardusda şifreli ve şifresiz ağ yapılandırmasının nasıl yapıldığını öğreneceğiz.

Öncelikle ağ yöneticisi panelini açıyoruz. Burada yeni profil oluştur butonuna basıp kablosuz ağ seçeneğini seçiyoruz alttaki resimde olduğu gibi

Bu işlemi yaptığımızda alttaki kısım karşımıza gelecek burada profil ismi kısmına herhangi bir isim verebiliriz. Hemen bunun yanında bilgisayarımızdaki kablosuz ağ kartının adı yazılı olacaktır. Eğer burada bu yok ise demek ki ağ kartımız kurulu değildir.  Hemen onun altında tara butonuna basıp çevrede bulunan kablosuz ağları tarıyoruz. Bulunan ağlardan hangisi bizim ise onu seçiyoruz. Yanda seçimimiz beliriyor.


Bu noktadan sonra eğer seçmiş olduğumuz ağ şifresi ise bize hemen altta parola seçenekleri gelecek bizde buradan uygun olanı seçip şifremizi giriyoruz. Son olarakta uygula butonuna basıyoruz. Eğer şifrede bir sorun yok ise sorunsuz olarak kablosuz ağa bağlanıyoruz.


Umarım faydalı bir anlatım olmuştur. Hatalarım varsa affola çünkü Pardus ile ilgili ilk yazım bu.

3,834 total views, 3 views today

(Visited 76 times, 2 visits today)

Volkan Koç

Visual Studio c#.net , Visual Basic. Net , Html , php , action script 3 dillerini biliyor. Kişiye özgü takip , otomasyon , muhasebe , stok takip programları yazılır. İletişim :volkankoc2000@gmail.com

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

You may also like...