LibreOffice 4.3 30 yeni excel formül eklendi

4.3 30 yeni excel formül eklendi

Microsoft Office yazılımına alternatif olarak geliştirilen açık kaynak kodlu yazılım  4.3 sürümü ile beraber 30 yeni formül eklendi. Bu formüller sayesinde microsoft excel sayfalarında kullanılan profesyonel formülleri içeren 30 adet yeni formüller eklendi. Libreoffice Yazılımı yeni formüller eklenmesi excel yazılımını profesyonel olarak kullananlar için oldukça yararlı olduğu gözlemlendi.

libreoffice

libreoffice

Daha önceki süreçlerde öncelikle 4.1 ve 4.2 sürümleri piyasaya çıkmıştı. Bu yeni sürümle beraber yeni formüllerde eklendi.

Yakın bir zamanda Fransa’nın Toulouse kentinde tamamen bir göç işlemi yaparak ofis yazılımlarını Microsoft Office den libre office ye göç yapıldı. Bu şekilde göç işlemi ile 1.34 milyon dolar kar etmiş oldular.

libreoffice

Sözü çok uzattık bahsetmiş olduğumuz bu ofis yazılımı Türkçe dil desteğine sahiptir. libreoffice 4.3 sürümünü alttaki bağlantıda indirebilirsiniz. Libre office yazılımı bilindiği gibi daha önceleri open office olarak biliniyordu. Sun firması tarafından satın alınan bu yazılım. Sun firmasının kapalı kod ile ilgili ürünleri olduğu için ileride doğabilecek sorunlara karşı şimdiden önle alınıp başka bir isimle yayınlanmaya başlanmıştır. İsim değişikliğinden sonra sun firması da open office yi geliştirmeye devam etmektedir. Bu isim değişiminden sonra yazılımın bir yenilenme safasından geçmiş ve her geçen gün yeni sürümleri çıkarak devam etmektir. Şuan piyasada popüler olarak kullanılan Microsoft Office yazılımına en iyi alternatif ofis yazılımıdır. Şayet çok yoğun excel formülleri ile uğraşmıyorsanız bu yazılım tam size göre hem ücretsiz hem daha hafif ve daha hızlı mutlaka deneyiniz…

 

libreoffice 4.3 indirmek için tıklayınız

 

3,751 total views, 2 views today

(Visited 171 times, 11 visits today)

Volkan Koç

Visual Studio c#.net , Visual Basic. Net , Html , php , action script 3 dillerini biliyor. Kişiye özgü takip , otomasyon , muhasebe , stok takip programları yazılır. İletişim :volkankoc2000@gmail.com

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

You may also like...