Harddisk Test ve Bilgi Programı CrystalDiskInfo 5.0.2

ve Bilgi Programı 5.0.2

Merhaba arkadaşlar bugün yine sizlere işe yarar ve ücretsiz bir harddisk test programı tanıtacağım. Tanıtımını yapacağımız bu program ile harddisklerimiz hakkında çok fazla detaya sahip olacağız. Harddisk test i yapmış olacağız

Harddiskler konusunda çoğu kişi fazla bir bilgi sahibi değildir. Bu konuda bilgi sahibi olabilmemiz için elimizde bu harddiskler ile ilgili bilgiler olmalıdır. Bu veriler örneğin yazma hızı , okuma hızı, anlık erişim , rasgele erişim, harddisk sıcaklığı , bad sector gibi bir çok veri hakkında bilgi sahibi olmamız gerekmektedir.

Hali hazırda bu bilgileri harddisk üzerinde yazmıyor bu veriler anlık olarak oluşturuluyor. İşte bugünde biz burada bu verilere ulaşmamızı sağlayan CrystalDiskInfo yazılımını göreceğiz. Harddisk test yapacağız.

Hemen bir kaç noktaya değinmek istiyorum. CrystalDiskInfo programı ve buna benzer programlarda bir çok teknik terim geçmektedir. Bunları bilmezseniz verilen değerlerin tam olarak ne anlama geldiğini anlayamazsınız. Bunun için bu teknik terimler konusunda biraz araştırma yapmalısınız. Aksi halde programı gerekli verimle kullanamazsınız

Program sadece harddisk değil aynı zamanda flash bellekler içinde aynı harddisk test i yapabilmektedir. Program ücretsizdir fakat Türkçe dil desteği henüz yoktur. Aynı zamanda program açık kaynak temelli olduğu için sürekli güncelleştirilmektedir.

Bu yazılım sayesinde harddiskinizde bulunan bozuk bölüm (bad sector) leri bulmaya yardımcı olmaktadır. Harrdiskinizin çok ısındığını düşünüyorsanız da bu program tam size göredir. Teknik bilgisi olan kişiler harddisk konusunda çok fazla detaya da bu yazılım sayesinde ulaşabilirler.

Harddisk Test CrystalDiskInfo

Yazılım ile yapacağınız testler ile harddiskinizin sağlık durumu hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Program yapılan test sonuçlarını bir grafik ekranında göstermektedir. Hatta bu grafiklere ek olarak başka harddisklerin bu testlerde hangi sonuçları elde ettiğini size göstermektedir. Bu sayede çıkan sonuçları yorumlamanıza kolaylık sağlamaktadır. Bu özellik sayesinde CrystalDiskInfo harddisk test programı sadece profesyonel kişilere değil herkese hitap ediyor.

Harddisk Test CrystalDiskInfo ve Bilgi programı ile ilgili bir kaç ekran görüntüsü

harddisk test , harddisk info

harddisk test ,

harddisk test

harddisk test

Harddisk test CrystalDiskInfo programını indirmek için tıklayınız.

 

6,381 total views, 1 views today

(Visited 470 times, 118 visits today)

Volkan Koç

Visual Studio c#.net , Visual Basic. Net , Html , php , action script 3 dillerini biliyor. Kişiye özgü takip , otomasyon , muhasebe , stok takip programları yazılır. İletişim :volkankoc2000@gmail.com

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

You may also like...