Gönderen Konu: İnternet Explorer giriş sayfası değişmiyor diyorsanız bakın  (Okunma sayısı 46614 defa)

Çevrimdışı vLKn

• Administrator
  • Profesyonel Üye
  • *
  • Rep Puanı: 527
    • Bilgi Dünyası

İnternet dolaşırken yanlışlıkla bir siteden çıkan mesaja tamam dediğiniz anda hemen ie ye bulaşır. Kendini
açılış sayfası olarak yapar ve değiştirsekde her açılışta bu yeniden değişir. Şimdi bunun için iki çözüm anlatıcam
resimli olarak

Başlat /çalıştır girip regedit yazıp entere basın ( artık kayıt defterindeyiz)

hkey_current_user-software-microsoft-internet explorer-main e girin altta bulunan resim sayfasında olmanız gerekecek

Burada çerçeve içine alınmış olan startpage anahtarını sağ tıklayıp değiştir deyin

Çıkan sayfada istediğiniz adresi girip tamam deyin işlem tamamdır.

İkinci yöntemimiz daha farklı öncelikle 1. yi deneyin olmaz ise bunu yapın

Yine başlat-çalıştır açıp regedit yazıp entere basıyoruz

Şimdi Düzen menusunden bul yada (CTRL +F) tuşuna basıp arama penceresini açıyoruz
Burada İnternet explorer açıldığında hangi sayfaya gidiyorsa o adresi yazıcaz

örnek: www.siteadi.com sayfasına gidiyor mesela siz arama yerine sağlam olsun siye "siteadi.com" yazin yeterlidir

Şimdi aramayı başlattığımızda birşeyler bulacak ve site adresini görücez onu sağ tıklayıp değiştir yapıp istediğimz
adresi giricez fakat işlem bitmedi. F3 ile aramaya devam ediyoruz belki başka bir yere daha eklemişmidir diye
arama tamamlana kadar değiştrme işlemini yapıyoruz ve bu şekiled internet explorer terbiye ediyoruz ::)

Konuyu Paylaş:
  digg  slashdot  delicious  technorati  facebook  twitter  google  google

Artık özelden soru sorabilirsiniz. Uğraşmış olduğum çalışmam sona erdi artık sürekli sitedeyim.

Çevrimdışı culebra74

• Atilla
  • Süper Moderator
  • Profesyonel Üye
  • *
  • Rep Puanı: 275

teşekkürler paylaşım için işe yaradı

ben daha pratik bir yol buldum

http://uploaded.to/?id=gk3mn4

bu dosyayı indirin 2 kere tıklayın olay bitmişitir ana sayfa googledir
« Son Düzenleme: 18.08.07 - 10:08:06 Gönderen: deneme »

(ιмzα αтмαуı вιℓмєм,ραямαк вαѕѕαм؟!)

Çevrimdışı vLKn

• Administrator
  • Profesyonel Üye
  • *
    • Bilgi Dünyası

evet deneme arkdaşımız güzel bir dosya ekledi. Konu açılmışken bir uyarı yapayım

Bu dosyalar reg dosyasıdır. Yani benim yukarda anlattığımı tek seferde yapar. İşin kolayı bir ölçüde
Benim uyarım bu tür dosyaları çalıştırdığınızda bilgisayarın çökmesi bile muhtemeldir. İçinde zararlı bir
bağlantıda olabilir. Bunun için bu reg dosylarını not defterinde açıp biraz inceleyin ve bu tür dosyaları tıklamadan
önce kesin regedit in yedeğini alın

bakalım bu dosya içinde ne var :)

Kod: [Seç]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
"HomePage"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
"HomePage"=dword:00000000

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
"HomePage"=dword:00000001

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel]
"**del.HomePage"=" "

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoSaveSettings"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoSaveSettings"=dword:00000000
[/size]

Artık özelden soru sorabilirsiniz. Uğraşmış olduğum çalışmam sona erdi artık sürekli sitedeyim.

Çevrimdışı culebra74

• Atilla
  • Süper Moderator
  • Profesyonel Üye
  • *
  • Rep Puanı: 275

abi ya benim gene olmadı hem kendi yöntemimi hemde senin yöntemini denedim yine değişmedi 10 dk sonra yine aynı site karşıma geliyor

(ιмzα αтмαуı вιℓмєм,ραямαк вαѕѕαм؟!)

Çevrimdışı vLKn

• Administrator
  • Profesyonel Üye
  • *
    • Bilgi Dünyası

şuan tek bişey aklıma geliyor 2 gün sonra kendi pc mde olacam o zaman kesin çözüm yapıcam. Şuan sen kaspersky internet security indir güncelleme yap bilgisayarı tamamen tara sonra internet exploereri aç bakalım ne olacak.

Seo4Smf Tagleri:

İnternet Explorer giriş sayfası değişmiyor diyorsanız bakın Konusuna Ait Benzer Konular

Explorer Reinstall-repair, Explorer onarma
Windows da bazen görevi sonlandır yada açtığımız pencelerde yanıt vermiyor uyarıları ile karşılaşıyoruzdur. Bu durumda explorer ... Devamı...

Gösterim: 15997 - Yanıt: 3 - Başlatan:vLKn
ınternet explorer 8,agustosta geliyooor
Microsoft, dün yaptığı açıklamada popüler tarayıcısının yeni sürümü Internet Explorer 8'in tam donanımlı test sürümünün Ağustos'... Devamı...

Gösterim: 895 - Yanıt: 0 - Başlatan:Muzur
Microsoft'tan İnternet Explorer uyarısı
Dünyanın en yaygın kullanılan web tarayıcısı İnternet Explorer'daki büyük bir açık nedeniyle sorun giderilinceye dek kullanıcıla... Devamı...

Gösterim: 1347 - Yanıt: 3 - Başlatan:vLKn
İnternet Explorer Güvenlik Yaması Çıktı
Kısa bir süre önce ortaya çıkan ve Internet Explorer'ın hemen hemen bütün sürümlerinde bulunan kritik bir açığı kapatan yama, Mi... Devamı...

Gösterim: 1243 - Yanıt: 2 - Başlatan:vLKn
İnternet Explorer giriş sayfası değişmiyorsa değiştirelim
Anamur cwshredder Devamı...

Gösterim: 1660 - Yanıt: 0 - Başlatan:zivercan
İNTERNET EXPLORER
İNTERNET EXPLORER DE ARAÇLAR DA İNTERNET SEÇENEKLERİNDE Kİ GİRİŞ SAYFASI PASİF DURUMDA DEĞİŞTİREMİYOROM. Devamı...

Gösterim: 1313 - Yanıt: 1 - Başlatan:litespan
İnternet Explorer Adres Değiştirme Programı
Programı Neden Yaptım...? Arkadaşlar Bu Program Bana Aittir...Spy Virüsleri Canımı Sıktı Bende Regediti Anlamayan Arkadaşlar Ol... Devamı...

Gösterim: 3710 - Yanıt: 2 - Başlatan:byyusuf66
İnternet Explorer daki hata.acil cevap bekliyorum
Bir şeyler indirmek istiyordum. Bulduğum zannettim indirdim virüs programı engel koymayınca virüssüz bir şey zanettim tıkladım.b... Devamı...

Gösterim: 1532 - Yanıt: 1 - Başlatan:btrklc41

Facebook Comments