Firefox 3.0 ölmeye yakın , otomatik güncellemeler kalkıyor

Mozilla firefox cephesinden gün geçmiyorki farklı haberler gelmesin. Sürekli yeni sürüm beta alpha denemeleri geliyor. Windows 7 öncesinde tarayıcılar açısıdan oldukça rekabetli bir dönem geçirileceği sinyalleri veriliyor. Mozilla firefox bilindiği gibi güncellemeleri otomatik olarak haber veren bir sisteme sahip kullanıcı yeni güncellemenin farkında olmasa bile tarayıcı yeni bir güncelleme çıktığında kendisi bunu indiriyor ve kullanıcı tarayıcısının bir sonraki açılışında yeni versiyona yükseltme işlemini otomatik yapıyordu.

Firefox 3.5 sürümü üzerinde odaklandıktan sonra eski sürümlere desteğini yavaş yavaş çekmeye başladı bun da en büyük etmen ise kullanıcıları yeni sürümleri kullanmalarını istemek oluyor.

Bugün yapılan açıllama sürümü bundan sonraki güncellemelerde otomatik olarak güncellenmeyecek bu özellik tarayıcının sadece 3.5 sürümünde olacaktır.  Bu ne anlama geliyor , şöyle ki mozilla artık tüm kullanıcılarını 3.5 sürümüne geçmesi istiyor bir nevi buna zorluyor.

Zaten sürekli güncelleme haberleri geliyordu geçen gün burada 3.7 alpha 1 ve 3.6 alpha 2 sürümleri ile ilgili haberleri duyurmuştuk.

Şuan alpha olarak kullanılan 3.6 sürümünün resmi çıkış tarihini önceki yazımızda belirtmiştik.

1,821 total views, 2 views today

(Visited 42 times, 3 visits today)

Volkan Koç

Visual Studio c#.net , Visual Basic. Net , Html , php , action script 3 dillerini biliyor. Kişiye özgü takip , otomasyon , muhasebe , stok takip programları yazılır. İletişim :volkankoc2000@gmail.com

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

You may also like...