eBay Hacklendi

Ebay1

Dünyaca ünlü online alışveriş devi olan ebay21 mayıs tarihinde hacklendiği ortaya çıktı. eBay şirketine göre bu saldırıdan 145 milyon kullanıcısı etkilenmiş. Şirketten edinilen bilgiye göre hackerler eBay a ait olan kullanıcı kişisel bilgilerinin tutulduğu veritabanına erişim sağlamışlar. Hackerler kullanıcıların kullanıcı adı şifre doğum tarihi adres gibi bazı bilgilerine erişmiş bulunuyorlar.

Ayrıca şirket kredi kartı gibi finansal içerikli bilgilerin güvende olduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada saldırıdan etkilenen 145 milyon kullanıcıya şifre resetleme maili gönderildiği bilgisine ulaşıldı.  Kullanıcıların başka sitelerde aynı kullanıcı adı ve şifre kullanmamaları gerektiği bilgisine yer verildi. Yani kullanıcıları ebay e ait hesaplarındaki şifreleri yenileseler dahi başka sistemlerde aynı kullanıcı adı ve şifre kullanmaları durumunda o hesaplarıda etkilenecektir.

ebay sitesinde saldırı ile ilgili bilgi verilmekte  anasayfadan bir görüntü

 

ebay

 

 

3,920 total views, 3 views today

(Visited 41 times, 3 visits today)

Volkan Koç

Visual Studio c#.net , Visual Basic. Net , Html , php , action script 3 dillerini biliyor. Kişiye özgü takip , otomasyon , muhasebe , stok takip programları yazılır. İletişim :volkankoc2000@gmail.com

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

You may also like...