Casus ( Keylogger ) Yazılımlardan Kurtulun

Casus ( ) Yazılımlardan Kurtulun

Teknolojinin hayatımızda kullanım alanları artıkça birçok işlemi artık internet üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Alışveriş sosyal ağlar gibi bir çok site üzerinden alışveriş ve bilgi paylaşımı yapılmaktadır. Artık hayatın bir parçası olan bu siteler üzerindeki şifrelerinizin kötü amaçlı kullanacak kişilerin eline geçmesini kimse istemez sanırım. Kısaca keylogger yazılımlarının nasıl çalıştığını bahsedecek olursak , keylogger yazılımların kullanıcıya görünmeden klavyeden basılan tüm tuş kombinasyonlarını kaydederler bu şekilde elde etmiş oldukları kullanıcı adı ve şifreleri 3. Kişilere aktarırlar.

Bugün burada bu tür keylogger yazılımlardan korunmak için kullanacağımız bir programı tanıtacağım. Bu yazılım KeyScrambler  , programın yaptığı işlev çok basit ama koruması mükemmel. Yazılım klavyeden basılan tuşları farklı karışık karakterler ile değiştirmektedir ve her defasında farklı bir sonuç üretmektedir. Örneğin siz “bidunyabilgi.com” yazdığınızda program bunu “.%ns324” gibi karışık bir hale çevirmektedir. Bu şekilde bilgisayarınızda keylogger yazılım olsa dahi onun elde edeceği sonuç karmaşık karakterlerden oluşan bir kelime bütünü olacaktır. Keylogger in elde ettiği bu bilgi kesinlikle 3. kişinin işine yarayacak bir bilgi olmayacaktır.

Keylogger Yazılımlara Son

Keylogger

Yukarıda resimde gördüğünüz üzere isim alanına “bidunyabilgi.com” yazdık ama program bunu karıştırıp farklı bir şekilde ifade ediyor. Bu şekilde şifreli giriş olan tüm sitelerde bu uygulama otomatik olarak çalışmakta ve şifreleri karıştırmaktadır. Kısacası bilgisayarınıza keylogger yada benzeri bir program dahi yüklenmiş olsa bile onun çalmış olduğu şifreler tamamen geçersiz ve anlamsız olacaktır. Keylogger in tutmuş olduğu  anlamsız olan şifreler o kullanıcıya gittiğinde saatlerce uğraşıp şifre neden olmuyor diye çabalayacaktır.

Casus Keylogger Programı alttaki linkte indirebilirsiniz

4,359 total views, 1 views today

(Visited 85 times, 2 visits today)

Volkan Koç

Visual Studio c#.net , Visual Basic. Net , Html , php , action script 3 dillerini biliyor. Kişiye özgü takip , otomasyon , muhasebe , stok takip programları yazılır. İletişim :volkankoc2000@gmail.com

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

You may also like...