Bilgisayar Fiyatları Yüzde 10 Ucuzlayacak!

Krize karşı alınan önlemler, bilgisayar piyasasına da yansıdı. 3 ay boyunca bilgisayar fiyatları %10 daha ucuz olacak. Konuyla ilgili detaylar, bu haberde.

Türkiye’nin krizden etkilenen sektörleri yeniden canlandırmak için alınan tedbir paketlerinin sonuncusu, hem bilgisayar satıcılarını hem de bilgisayar almak isteyen kullanıcıları sevindirecek. Bir benzeri, otomobil sektöründe de uygulanan tedbir paketi, piyasalara büyük hareket getirmişti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada “Hem talebi canlandırmak ve stokları eritmek hem de gençlerimizin bilişim çağından en geniş şekilde yararlanması için bilgisayar, bilişim ve büro makinelerinden alınan yüzde 18 ’yi, yine 3 ay süreyle yüzde 8’e indiriyoruz.” denildi.

Paketin resmi olarak yürürlüğe girmesiyle beraber, hem teknoloji marketlerinde hem de e-ticaret sitelerinde indirimli fiyatların kullanıcılara yansıtılması bekleniyor.

7,852 total views, 3 views today

(Visited 51 times, 5 visits today)

Volkan Koç

Visual Studio c#.net , Visual Basic. Net , Html , php , action script 3 dillerini biliyor. Kişiye özgü takip , otomasyon , muhasebe , stok takip programları yazılır. İletişim :volkankoc2000@gmail.com

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

You may also like...